Ankara Next Level Avm

Ankara Next Level Avm / Ofis / Rezidans Araç Yönlendirme
Pasifik İnşaat tarafından hayata geçirilen Ankara'nın ilk karma kullanımlı projesi Next Level AVM açıldı. 

Uygulama Alanları
Ankara1.08.2013


1.10.2013

2011 'de temeli atılan Başkent'in en değerli noktasında, şehrin en hızlı gelişen aksları Eskişehir ve Konya Yolları’nın kesişim noktasında bulunan ve yaklaşık 500 milyon lira yatırım bedeliyle hayata geçirilen projede, büyüklükleri 97 ile 158 metrekare arasında değişen 40 süit ile 148 ile 247 metrekare arasında değişen 65 rezidans daire yer alıyor. Rezidans dışında projede 133 ofis ve 42 bin metrekarelik kiralanabilir alan bu güzide alışveriş merkezinde bulunmaktadır.

Otopark Giriş-Çıkış sistemi Erben kalitesi ile düzenli ve kolay park etme özelliğine sahiptir. 3 kattan oluşan kapalı otoparkta toplam 1051 adet Ultrasonic sensör ve LED gösterge bulunuyor. Böylece AVM’nin otoparkını kullanan ziyaretçiler gereğinden fazla egzoz salınımı yapmadan ve boş araç yeri arama zamanı harcamadan kolaylıkla park edebilirler.

Otopark alanına 4 giriş ve 2 çıkış noktası ile Next Nevel AVM’nin  kullanımı çok rahat olmaktadır. Giriş ve çıkış noktalarında mevcut bulunan Avrupa’nın en önemli otopark ücretlendirme sistem imalatçısı Vonballmoos’un ürünlerini kullanarak Erben firması sağladı. İlaveten 6 adet insansız ödeme noktası (Otomatik  ödeme istasyonu-APS) kullanılarak AVM ziyaretçileri otopark ücretlerini kolaylıkla farklı noktalarda ve zahmetsizce ödeme yapabileceklerdir. Kredi kartı veya nakit ödeme yöntemlerinin herhangi birini tercih ederek teknoloji kolaylığı sağlanmaktadır.

Ayrıca otoparkı devamlı kullanan abonelerin rahatça giriş-çıkış yapabilmeleri için uzak mesafe okuyucuları (OGS-HGS) kullanılarak ekstra hızlı trafik akışkanlığı sağlanmaktadır. 4 Giriş 2 Çıkıştan oluşan otopark ücretlendirme sistemine entegre aboneler için  RFID OGS anten bulunmaktadır. Projede aynı zamanda Ankara’da ilk defa 6 adet İnsansız Otomatik ödeme istasyonu bulunmaktadır.
Son teknoloji kullanılarak insansız otomatik ödeme noktaları metal para ve kağıt para alıp, vermekle beraber kredi kartı ile ödemeler kabul edebilmektedir.

Ayrıca rezidans alanları için ayrılan özel bölüm AVM otopark alanından OGS geçişleri ile ayrılmıştır.

Search News Posts