Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren Açılışı Yapıldı

Büyük bir heyecanla beklenen Ankara İstanbul YHT seferleri başladı. Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren Açılışı Başbakan Sayın Erdoğan, tarafından 25 Temmuz 2014 Cuma günü saat 14.30'da açıldı.

Uygulama Alanları
Eskişehir1.05.2014


1.06.2014

Toplam 533 kilometrelik Ankara-İstanbul YHT hattının 245 kilometrelik Ankara-Eskişehir bölümü 2009'da hizmete açılmıştı. Hattın tamamen hizmete girdikten sonra iki şehir arasındaki seyahat süresi ilk etapta 3,5 saatte, kısa vadede de 3 saatte düşecek.
 
Ankara-İstanbul YHT hattında ilk etapta Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Pamukova, Sapanca, İzmit, Gebze ve Pendik olmak üzere toplam 9 durak bulunacak.
 
Erben Kontrol Sistemleri bu  projede NACAR  marka saati ile peronlarda 4 adet çift taraflı 60 cm, bekleme salonunda 2 adet tek taraflı 60 cm, açık alanda 2 adet 40 cm çift taraflı led aydınlatmalı saatleri ile TCDD ‘nin bu güzel projesine katkıda bulunmuştur.
 
TCDD yönetiminin istemiş olduğu özelliklere uygun olarak saat projesi Erben Ailesi tarafından gerçekleştirilerek, Türkiye’nin bu önemli ve güzide projesinde katkımızın olmasından dolayı gurur ve mutluluk duyarız.

Search News Posts